Tüm nozul borularımız tümüyle AISI 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilmektedir. Her nozul borusu mutlaka test yapılır. Borular geleneksel yöntemlerle polisaj yapılmaz . Parlatma yöntemi borunun uzun yıllar hijyenik kalmasını ve bakteri tutmasını engeller. Nozullardan çıkan bol havalandırılmış su  fiskiyesi yukarıdaki  gibidir.

Nozullar paslanmaz metaller içerisine konulmuş filtre, havalandırıcı,yavaşlatıcı,basınç düşürücü parçalardan oluşmaktadır. EN direktiflerine göre nozullarda mutlaka toz kapağı bulunmalıdır. Duşların en önemli parçası olan nozul sistemi yukarıdaki gibi muntazam bir şekilde birleşerek alçak basınçla akmalıdır.

Acil duşlarımızda kullandığımız tüm ek parçalar,ve valfler EN veya TSE belgeli,sertifikalıdır.Paslanmaz duşlarda kullanılan valf ve ek parçalar genelde aısı 316 kalitedir. Sertifikasız ürün kullanılmaz.
Duşlarda göz yıkaması yapılırken göz , baş ve işaret parmakları ile resimdeki gibi açılmalıdır.


 

STANDARTLAR

Acil duşlar konusunda dünyada bilinen bir kaç standart vardır.
DIN  bilindiği gibi geçerliliğini yitirmiştir. DIN Sadece Almanya da geçerli olan bir standart iken Avrupa birliği kararları gereği Avrupa ülkelerinde kullanılan bireysel standartlar EN  olarak bir araya getirilmiştir. Dolayısı ile bu konuda 2 standart vardır. EN ve ANSI
ANSI sadece Amerika Birleşik Devletlerinde geçerliliği olan ancak Amerika kıtasında bulunan bazı ülkelerce de kabul edilen standarttır.
Son versiyonu 2009 yılında revize edilmiş olup şu anda da 2009 versiyonu geçerlidir. ANSI standardının  orjinal metni elimizde bulunmaktadır.
Bu standart ANSI Z.358.1-2004 olarak anılır. Diğer standart ise EN 15154.1-2007 ve EN 15154.2-2007 dir. Bu standartlar göz ve vücut duşlarına ayrı ayrı düzenlenmiştir.  Kombine duşlarda her iki belgede kullanılmalıdır. Firmamız EN  Standartlarını tümüyle yerine getirmektedir. Aşağıda Firmamızın EN
Belgelerine Ulaşabilirsiniz.
 
EN Belgelerimiz EN 15154-1
Vücut Duşları
 

EN 15154-2
Göz duşları

 


 

ACİL DUŞLAR HAKKINDA ( Tanıtım ve Şartname )


 

Paslanmaz Duşlar için Nozul takımı

Galvaniz Boyalı Duşlar için Nozul takımı

Nozullar için Toz Kapakları